Jak im się udało?

Czy patrzysz czasem z zazdrością na ludzi sukcesu, próbując wpaść na to, jaka jest tajemnica ich powodzenia? Zastanawiasz się, jak udało im się osiągnąć zamierzone cele, połączyć pracę z pasją, stworzyć dobrze zarabiające firmy? Łamiesz sobie głowę czy i Tobie uda się zrealizować wszystkie plany? A może nie wiesz od czego zacząć, potrzebujesz inspiracji lub porady?

Dobrze trafiłeś/aś

Właśnie teraz masz szansę stworzyć swój projekt badawczy na temat przedsiębiorców absolwentów Twojej szkoły (najlepiej gdyby byli z Twojej szkoły, ale to nie jest konieczne), którzy osiągnęli pomyślny rezultat w życiu zawodowym i porozmawiać z nimi twarzą w twarz o ich drodze do sukcesu, a przy tym powalczyć o cenne nagrody!


O kogo chodzi?

Możesz pisać zarówno o ludziach spełniających się w biznesie jak i rozszerzyć pole działania na osoby spoza tej płaszczyzny. Wybór należy do Ciebie – to Ty decydujesz, którzy z absolwentów zasługują na szczególną uwagę, którzy z nich mogą podzielić się historią inspirującą młodych ludzi do działania czy których sam podziwiasz za to, co udało im się osiągnąć.

Co mam zrobić?

Przeprowadzić wywiad: na żywo, przez skype, przez konwersację e-mailową - każdy sposób jest dobry. Potem zdobytą wiedzę musisz w jakiś sposób upublicznić na naszej stronie. Najbardziej podstawową metodą jest napisanie artykułu, ale możesz też nagrać wideo lub sam dźwięk z rozmowy. Znacznie bardziej ważniejsza od formy jest treść i tego się trzymaj.

Przykład

  1. Znajdujesz odpowiednią osobę - najlepiej absolwent Twojej szkoły, który założył własną firmę
  2. Piszesz maila, dzwonisz - nawiązujesz pierwszy kontakt
  3. Ustalacie najwygodniejszą dla obu stron formę wywiadu - rozmowa, skype, email
  4. Piszesz artykuł i zamieszczasz go na naszej stronie i stronie szkoły/nagrywasz film/rozmowę
  5. Na specjalnej stronie opisujesz jak Ci poszło i czekasz na nagrody

Więcej?

Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat konkursu? Przede wszystkim zobacz nasz instruktaż prowadzenia wywiadu. Jeśli jeszcze coś jest dla Ciebie niejasne - zobacz najczęściej zadawane pytania. Przeczytaj regulamin. I przeglądnij już napisane artykuły.