Autorzy tekstu

Robert Szczyrbak & Renata Wcisło & Elżbieta Wrona
Data wysłania artykułu
2011-09-15

1. Jaka jest nazwa Pana firmy i czym się ona zajmuje?
Moja firma nazywa sie F.U.B PRZEM- BUD firma usługowo- budowlana ,a ja nazywam sie Przemysław Wcisło i jestem jej właścicielem i zatrudniam pracowników do wykonywania takich usług. Ogólnie zajmujemy sie wykończeniami domów m.in dociepleniami budynków, kompleksowym wykończeniem, kamieniarstwem oraz remontami.
2. Skąd wziął się pomysł na założenie własnej firmy?
Postanowienie powrotu z Irlandii było inicjatywą otwarcia własnej firmy i przede wszystkim pracy u siebie i we własnej firmie. Środki pieniężne na otwarcie własnej firmy zdobyłem za granicą ,a w Polsce postanowiłem je zainwestować.
3. Jaki był największy Pana sukces?
Moim największym sukcesem był wyjazd do Irlandii i pobyt tam z całą rodziną przez 3 lata ,a także możliwość zdobycia środków pieniężnych na otwarcie własnej firmy .
4. Jaki był największy Pana błąd?
Uważam ,że moim największym błędem był powrót do Polski ponieważ myślałem ,że po tych trzech latach może sie coś w Polsce zmieniło ,a jednak sie myliłem. Żałuje teraz że nie założyłem tej firmy za granicą gdzie zarobki były by 2 razy większe no ale nie jest źle. Polska niestety jest krajem gdzie ciężko jest o pracę.
5. Jakimi wskazówkami lub radami chciałby Pan podzielić się z obecnymi uczniami szkoły, którzy zastanawiają się, czy lepiej jest rozpocząć działalność gospodarczą, czy zdobyć zwykłe stanowisko pracy?
Uważam ,że przede wszystkim wykształcenie jest tutaj na pierwszym miejscu oraz języki obce tj. angielski , niemiecki, a co do otwarcia własnej działalności to ja osobiście odradzam , ponieważ trzeba mieć spory wkład finansowy i dobry pomysł ,a czasami i to nie wystarcza. Myślę , że lepiej jest dobrze sie wyszkolić i objąć dobre stanowisko , a czasami i o to jest trudno, ponieważ teraz liczą sie znajomości. Osobiście to każdej osobie na dzień dzisiejszy doradzam wyjazd za granice np. Francja, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Austria podaję tylko kilka państw, ale w każdym z nich jest lepiej niż u nas i zarobki są dużo wyższe.
6. Czy jest coś jeszcze, o czym chciałby Pan nam powiedzieć?
Każdy przeciętny człowiek z wykształceniem wyższym będzie miał ciężko, Ja od powrotu przez 3 lata pracy mogę śmiało powiedzieć że jest coraz gorzej, moich znajomych to mogę policzyć na palcach jednej dłoni, którzy pozytywnie są nastawieni na życie i pracę w Polsce, ale to tylko moja opinia z życia wzięta dlatego też zastanawiam sie nad zamknięciem firmy i powrotem za granice aby żyć swobodnie i nie martwić sie o to ,że nie będę mięć z czego utrzymać rodziny bo po prostu same opłaty posiadając firmę są bardzo duże.
Dziękuję serdecznie za udzielenie wywiadu życzę powodzenia w dalszym życiu. Pozdrawiam Renata Wcisło