Autorzy tekstu

Karolina Marszałek & Justyna Pierzchała
Data wysłania artykułu
2011-10-03

Pani Iwona Pierzchała jest absolwentką Liceum Zawodowego w Skawinie.
Justyna Pierzchała: Dzień Dobry Pani!
Iwona Pierzchała: Dzień dobry.
JP: Uczęszczam do Liceum Ekonomiczno- Administracyjnego w Skawinie. W związku z konkursem " Przedsiębiorcy z naszej szkoły" chciałabym przeprowadzić z Panią wywiad.
IP: Chętnie odpowiem na zadane pytania.
JP: Proszę powiedzieć skąd wziął się pomysł na pracę w księgowości?
IP: Po skończeniu liceum, tak naprawdę nie wiedziałam co chcę w życiu robić. Trzeba było jednak zdecydować się na podjęcie pracy. Znajoma powiedziała mi, że jest miejsce pracy w księgowości w obecnym ,,Bahlsenie”. Postanowiłam więc przyjąć to wyzwanie.
JP: Czy dużo czasu zajęła Pani nauka nowych obowiązków, wynikająca z zajmowanego stanowiska?
IP: Tak naprawdę w księgowości cały czas trzeba się uczyć, ponieważ przepisy w naszym kraju dotyczące rachunkowości i podatków cały czas się zmieniają, a chcą pracować w tym zawodzie trzeba być z nimi na bieżąco.
JP: Ile lat pracuje Pani już w tym zawodzie i w jakich firmach?
IP: Moja przygoda z pracą w księgowości trwa już 24lata. Jak wcześniej wspomniałam rozpoczęłam pracę w Koncentratach Spożywczych w Skawinie ( obecny ,,Bahlsen”), gdzie pracowałam przez 15 lat. Obecnie już 9 rok pracuję w biurze rachunkowym ,,Lukmar” sp. z o. o. w Krakowie.
JP: Czy musiała Pani zrobić jakieś dodatkowe kursy, które pomogły by Pani w pracy?
IP: Tak oczywiście. Na przełomie 2003/2004 chodziłam na kurs dla kandydatów na głównego księgowego w Stowarzyszeniu Księgowych Polskich w Krakowie. Kurs ten trwał 9 m-c i zakończył się kilkoma egzaminami, które mogę nieskromnie dodać zdałam z wynikiem bardzo dobrym. Moja praca wymaga ciągłego szkolenia, w związku z tym uczestniczę w bieżących szkoleniach.
JP: Dziękuje bardzo za udzielenie wywiadu.
IP: Cała przyjemność po mojej stronie, tym bardziej że mogłam go udzielić uczennicy która uczęszcza do tej samej szkoły do której, kiedyś uczęszczałam ja sama.